דף הבית » iPhone 13 מיני בדרך?
סקירות

iPhone 13 מיני בדרך?

קרדיט תמונה FREEPIK

אם גם אתם מעדיפים טלפונים קטנים כדאי לכם לחכות קצת להשקה הצפויה שי iPhone 13 מיני. הפעם זה יכול להיות הפעם האחרונה שאפל מתכוונים לייצר טלפון בעל מימדים קטנים אחרי האכזבה שנחלה החברה עקב אייפון 12 מיני. על אף הקריטריונים הגבוהים אשר הציבה החברה לדגם ה-12 בסדרה, תמיכת 5G, עיצוב ידידותי, מצלמה מעולה ועדיין, המכשיר לא עשה את הנדרש בשווי שהיה. עדיף לרכוש iPhone 11 במחיר נמוך יותר ולקבל תוצאות גבוהות יותר מאשר דגם המיני. אז האם לפתח ציפיות לגבי הדגם החדש?

צ’אנס אחרון

ייתכן ודגם זה הולך להיות דגם הפרימיום האחרון של אפל, כרגע אין תכנון ל-iPhone 14 מיני. אנו די מבינים את אפל בבחירה שלה, אנשים פשוט לא מעוניינים לרכוש את המוצר החדש. גם ההזמנות של אייפון 12 מיני קוצצו בשנת 2021 עקב ביקוש לוקה בחסר. אז למה בעצם אפל בחרה לפתח גם את דגם המיני ה-13? הסיבה לכך היא שפיתוח לוקח בערך שנה. בעוד שאייפון 12 מיני עוד לא הושק כבר התחילו לעבוד על הדגם ה-13 בסדרה. אבל נכון לעכשיו עקב המכירות של אייפון 12 בחרה החברה שלא לפתח כרגע את אייפון 14 מיני. כמו כן, אף חברה בסדר גודל כזה לא מוותרת מהר כל כך, גם מקלדת הפרפר של החברה לא נמכרה כפי שהיה צפוי בתחילת הדרך. 

המיני פשוט לא משתלם

הסיבה לכך שאנו רואים את אפל נסוגה לאחור בקשר לדגם המיני שלה הוא שפשוט הוא לא משתלם ללקוח. אפל עומדת מול תחרות קשה נגד מתחרות בסדר גודל ענק, כמו כן, השוואת המחירים של המוצרים שלה עצמה גורמים ללקוח לתהות האם באמת משתלם לה לרכוש את גרסת המיני אשר עולה פחות או יותר 100$ פחות מהמוצר המקורי בסדרה. אם נשווה את אייפון 11 לאייפון 12 מיני נראה שאנו יכולים לשלם פחות עבור אייפון 11 ועדיין לקבל מכשיר איכותי עם חיי סוללה ארוכים, ביצועים מרשימים, מצלמה חדה ועוד… ההבדל העיקרי הוא שלאייפון 11 אין תמיכת 5G – נוכל לחיות עם זה. 

יש לנו גם את iPhone SE שגם הוא יחסית קטן בעל עיצוב דומה לאייפון 8. מלבד לכך שאין לו זיהוי פנים הוא עדיין מעניק לנו ביצועים איכותיים. אז חלקנו נעדיף לשלם 300$ פחות עבור המוצר הזה מאשר דגם המיני. לסיכום, דגם המיני אמנם נראה איכותי כלפי חוץ אבל לא באמת עושה את העבודה בהשוואה למחיר אותו דורשת החברה. דגם המיני דורש גם מהחברה עצמה יותר מדי השקעה ללא תמורה. 

קצת על iPhone 13

אייפון 13 שיושק בקרוב יושק לצד AirPods 3 ו-Apple Watch 7. סביר להניח שלקראת הסתיו כבר נוכל לראות את המוצר בארץ. כרגע נכון להיום החברה הודיעה על כך שהמערך יכלול בתוכו ארבעה טלפונים: אייפון 13, אייפון 13 מיני, אייפון 13 Pro, אייפון 13 Pro Max. כרגע אנו יודעים על עיצוב חדש, שדרוג מהותי בצילום והתכונות השונות. כמו כן, צפוי המחיר לעלות יותר מאשר אייפון 12, וכפי שאתם זוכרים, המכשיר לא מגיע עם אוזניות או מטען. עליכם יהיה לרכוש את האביזרים המקוריים בנפרד. ההבדל בין הסוגים השונים שציינו יבוא לידי ביטוי בחיישן המצלמות, בעדשות ועוד… כרגע החברה עוד לא פרסמה מידע רחב בנושא.

בנוגע לעיצוב המכשיר, כנראה שהמכשיר יהיה עבה יותר ועמיד יותר בפני מכות. כמו כן, בליטת המצלמות תהיה עבה יותר כדי להכיל שדרוגים של המצלמה. מבחינת הגודל, הגודל של האייפון אמור להיות זהה לאייפון 12, בעוד גודל המיני אמור להיות 5.4 אינץ’.

דגם האייפון 13 יכלול טכנולוגיית LTPO עם קצב רענון של 120 הרץ. עם זאת, דגם המיני אינו יכלול את התוכנה הזאת ויהיה בעל מערך זהה לאייפון 12 מיני. אפל בחרה לשדרג את התוכנה הזאת כדי להשוות אותה לדגמים החדשים של סמסונג ו-OnePlus אשר כבר בדגמים שיצאו להשקה כוללים קצב רענון של 120 הרץ.

מצלמה

אם יש משהו שאפל חזקה בו לעומת החברות האחרות הוא המצלמה. אייפון 13 יכלול שדרוגים שונים במצלמה כפי שציינו, בעיקר עבור דגם ה-Pro וה-Pro Max. נכון למה שאנו יודעים, אייפון 13 יכלול שלוש תוכנות ווידאו חדשות המאפשרות לנו איכות גבוהה יותר להקלטת וידאו. שם התוכנה יהיה ProRes. כמו כן, כל דגמי האייפון יכללו סורק לידר. תפקיד הסורק יהיה לעזור במיקוד אוטומטי וצילום בתאורה חלשה.

ולקינוח, עוצמת סוללה

מי שיש לו אייפון בוודאי יודע שאי אפשר לצאת מהבית בלי מטען, אפל מודעת לתקלה שחוזרת על עצמה פעם אחרי פעם, ונדמה שהפעם היא החליטה לשים סוף לזה. דגם אייפון 13 יכלול שיפור ניכר בגודל הסוללה ועוצמתה. עם זאת, לא ניתן עדיין להבטיח שהסוללה על אף עוצמתה תהיה איכותית בהשוואה למכשיר עצמו. עם זאת שהסוללה עוצמתית יותר, דגם ה-iPhone 13 עדיין בעל דרישות גבוהות מאוד, לכן לא בטוח שהסוללה תחזיק לכם לאורך זמן ממושך יותר מאשר החזיקה עד היום – בואו נקווה לטוב.

אז קונים או לא?

מה שלמדנו על אפל הוא שאם החברה עצמה אומרת שהיא לא מתכוונת לייצר יותר את דגמי המיני, מה שבטוח הוא שהרבה צרכנים לא יחשבו אפילו לרכוש את דגם המיני החדש שעומד לצאת. עם זאת, אנו רואים שיפורים מהותיים בדגם הפרו החדש. עדיין אין לנו את רוב המידע על המכשיר, אבל ניתן לראות שמדובר על שינוי ניכר (ראו הוזהרתם סמסונג וחברותיה…). מי שכבר יש לו מכשיר של אפל בוודאי ירוץ לרכוש את המוצר החדש בסדרה. מה שבטוח הוא שאנו עומדים לראות מכשיר עוצמתי שלא היה כמותו.