דף הבית » Call Of Duty Vanguard – הפתעה או אכזבה?
סקירות

Call Of Duty Vanguard – הפתעה או אכזבה?

Call Of Duty Vanguard

חוזרים למלחמת העולם השניה, אף פעם המשפט הזה לא נאמר בשמחה כזאת. חברת Activision שחררה טיזר ראשון למשחק שאליו כולנו מחכים, Call of Duty. גם הפעם המשחק יהיה בתקופת מלחמת העולם השניה, אך מאמינים שהחברה עוד תפתיע אותנו. אין עדיין צפי להשקה הרשמית של המשחק, אך סביר להניח שזה יקרה לקראת נובמבר – דצמבר. 

מה ראינו בטיזר?

מי שלא צפה בטיזר, כדאי שילך לצפות כרגע. הטיזר אמנם השאיר אותנו עם הרבה מידע חסר, אבל מה שיכולנו לראות הוא את איכות המשחק. נוכחנו לראות ארבעה לוקיישנים שונים של שדות קרב, אם נסתכל טיפה יותר עמוק על הרקע נוכל לראות שהחברה לא שכחה אף פרט. כל האלמנטים החשובים והמדויקים האלו הם היוצרים לנו תמונה רחבה ומוחשית יותר. המשחק יפגוש אותנו בעיר עצמה, בבניינים, ביערות ובחוף הים, סביר להניח שנגלה עוד פרטים בהמשך.

על פי הודעת החברה היא תשחרר פרטים נוספים באוגוסט. 

למי מתאים המשחק?

מי שכבר שיחק בגרסאות הקודמות של Call of Duty יודע כמה איכות המשחק חשובה לחברה. המשחקים עומדים בתנאים מאוד גבוהים של איכות החומרה. משמע, לפני שנגיד למי זה מתאים יש לבדוק האם זה מתאים. המפרט הטכני הנדרש עבור המשחק עוד בוודאי יתפרסם באופן ברור יותר, אך הצפי כרגע שהמשחק יתאים לקונסולות החדשות ביותר, למחשבים בעלי כרטיסי מסך מתאימים, יותר למחשבים של גיימרים. 

יש גם ביקורות רעות

משחק טוב הוא משחק שעושה קונצנזוס עוד לפני שיצא בכלל למכירה. רבים מתרגשים ומחכים ליום בו יוכלו לרכוש את המשחק ולשחק בו, מצד שני יש לנו גם כאלו שלא רואים במשחק החדש משהו יוצא דופן (הם עדיין יקנו וישחקו בו).

הביקורות הן פחות בנוגע לאיכות המשחק, אלא בנוגע לבחירה של החברה לבחור פעם נוספת בתחום בו יעסוק המשחק. בעוד שכבר חווינו פעם בה המשחק עסק במלחמת העולם השניה, אנשים רבים חיפשו משהו חדש. 

מצד שני, כבר במבט הראשוני על הטריילר אנו יכולים לראות שאמנם מדובר על אותו “נושא”, אך מי שמכיר את משחקי ה- Call of Duty בוודאי יכול לראות שמדובר על מבנה שונה, על מפרט מדויק ועל איכות גבוהה בהרבה ממה שאנו מכירים, וזה מה שרלוונטי באמת. כמובן שהמשימות ותהליך המשחק יהיה שונה לחלוטין מהמשחק הקודם לו, אך את כל הפרטים אנו נגלה רק בהמשך.

שאלת השאלות – Playstation או xBox?

דבר ראשון, כבר במשחק שהושק ב-2019 החברה החליטה להעניק את האפשרות לשחק בשתי פלטפורמות שונות, נקודה לזכותה. אין כבר שרתים מופרדים על פי פלטפורמה. יחד עם זאת, עם איזו קונסולה עדיף לשחק? שתי הקונסולות, במיוחד החדשות שיצאו לשוק מציגות לנו איכות שלא נראתה כמוהה, לא רק מבחינת ביצועים אלא גם עיצוב ומחשבה על הפרטים הקטנים. עם זאת, איזו קונסולה תציג לנו חוויה יותר עוצמתית בזמן המשחק? השאלה הזאת היא שאלה שעולה בכל פעם, ברגע בו שתי הקונסולות עומדות בנתונים של המשחק אין לנו דרך להעריך ולבחור באחת. מי שרגיל לאקסבוקס לא יסתדר עם פלייסטיישן, ולהפך. 

כמה זה עולה לי?

בסופו של דבר אנחנו רוצים לדעת שהמוצר שאנחנו קונים הוא איכותי וטוב, אך גם חשוב לדעת את המחיר. נכון להיום, אין כרגע מחיר מדויק למשחק, הוא צפוי לצאת רק בחודשים הקרובים וכך גם התמחור שלו. אנו משערים שהמחירים יהיו בהתאם למחירים של המשחקים הקודמים. אם אתם שואלים אותנו, המחיר אותו מציעה החברה עבור המשחקים שלה שווה את התמורה שאנחנו מקבלים, פעם אחר פעם. לא נוכל להצביע על פעם בה החברה איכזבה אותנו עם התוצר הסופי שלה, אולי לפעמים היו לנו ציפיות מעט יותר גבוהות, אך חברה בסדר גודל כזה לא תרשה לעצמה לא לעמוד ברף של עצמה.

התקנה על המחשב

חלק מעדיפים לשחק באקסבוקס, חלק בפלייסטיישן וחלק מעדיפים לשחק על המחשב. כאשר אנחנו מדברים על מחשבים יש יותר צורך בדיוק העונה על הנתונים בהם המשחק מוצג. עלינו לדאוג לכך שהמפרט הטכני של המחשב יעמוד בדרישות של המשחק, וזה לא פשוט מפעם לפעם. עליכם לוודא תחילה בכל הנוגע לזיכרון RAM ומעבד, האם הוא עומד בדרישות של המשחק. מבעד לכך, יש לנו את כרטיס המסך אשר הוא כל כך חשוב בשביל לעמוד בביצועים של המשחק ולמצות את המשחק כמו שצריך. בדרך כלל כרטיסי מסך של NVIDIA הם אלו שיעמדו ברף של המשחקים מהסוג הזה. במקרה בו המחשב שלכם לא עומד בדרישות של המשחק תוכלו לבחור להתקין כרטיס מסך נוסף על המחשב באמצעות חיבור ייעודי שיש גם לחברת AMD וגם לחברת NVIDIA. עם זאת, יש לבדוק שיתר הרכיבים במחשב שלכם כן עומדים בדרישות של המשחק, תוכלו לראות באתר החברה את המפרט המדויק.

לסיכום

בכל פעם שיוצא משחק חדש לשוק אנו מחכים כמו ילדים כדי לגלות עוד ועוד פרטים, שיטת שיווק מוצלחת של אותן חברות המייצרות את המשחקים האלו. כאשר מדובר על משחק חדש בסדרת Call of Duty אנו מתרגשים כפליים. חברת Activision מאז ומתמיד הציבה רף גבוה לעצמה כדי לספק את כל הלקוחות שלה, ועד היום אפשר להגיד בביטחון מלא שלא נחלה אכזבה. תמיד יש ביקורות רעות, אך יש להבדיל ביקורות הקשורות לביצוע או ביקורות הקשורות להעדפה אישית. עצם העובדה שהמשחק נוגע באותו נושא שבו כבר נגע לא אומר דבר, יש אלפי משחקים המתבססים על אותו נושא לאורך כל סדרת המשחק. בסופו של דבר מה שרלוונטי הוא התהליך אותו השחקן עובר, איכות התמונה, סאונד ומורכבות של המשחק.